אודות

איך הגעתי עד הלום?

רוב סיפורי ההצלחה מתחילים כשהגיבור קבור בתחתית, אבל אני הייתי סתם מתוסכל. למען האמת, מאוד מתוסכל. לא חייבים להגיע לתחתית כדי לנהל דיון רציני עם עצמכם לגבי מצבכם והעתיד, וזה בדיוק מה שעשיתי באותו אחר צוהריים. ישבתי מול הים, התבוננתי בגלים, ובמשך שעות ניסיתי להבין מה השתבש בחיי.

קריירת השחמט שלי כבר מזמן מאחוריי. אומנם הגעתי להישגים יפים אך היה לי ברור שלא מיציתי את מלוא הפוטנציאל שלי. הקריירה האקדמית שלי התקדמה בעצלתיים, בלי שום אופק רציני. בקריירה העסקית נהניתי מכמה הצלחות, אך נתקלתי בתקרת זכוכית שאותה לא הצלחתי לפרוץ. וכעת, גם התקדמותי במסחר בשוק ההון תקועה במקום נמוך בהרבה מזה שאליו ייחלתי להגיע ושהייתי בטוח שביכולתי לעשות זאת.

במילה אחת, תסכול. בשתיים: תסכול עמוק.

שחזרתי במוחי את המסלול שלי; חשבתי על תקרת הזכוכית שראשי נגח בה פעם אחר פעם, על חוסר ההצלחה שלי לפרוץ את מעגל הבינוניות, על המזל הרע שחבט בי שוב ושוב וקלקל את הדברים שעבדו היטב. הגעתי למסקנה המתבקשת: אני הגורם היחיד המשותף לכל אלו, ואני גם האחראי הבלעדי לחיים שלי. ולכן, הפתרון חייב להגיע באמצעות שינוי צורות החשיבה והרגלי הפעולה שלי.

אך מה בדיוק עליי לשנות?

השאיפה הייתה ברורה: רציתי לממש את הפוטנציאל שלי. וכיוון שחשבתי שהפוטנציאל שלי רב, המטרות שהצבתי לעצמי היו שאפתניות מאוד. הראשונה – להגיע לעצמאות כלכלית מלאה, כך שיתאפשר לי לעשות רק את מה שאני רוצה, מתי שאני רוצה וכמה שאני רוצה. הייתי גמיש לגבי האופן שבו אשיג מטרה זו, אולם כיוון שהיה לי ניסיון עסקי וכיוון שעסקתי במסחר בשוק ההון, היה הגיוני שאלו יהיו האמצעים שבעזרתם אשיג את המטרה.

מטרתי השנייה: לסייע לאלפי אנשים לשפר את רמת חייהם ואיכותם באמצעות הדרכה וליווי. עשיתי זאת כל חיי, והרגשתי שאני יכול לתרום לשיפור מצבם של אנשים רבים נוספים.

כשחמטאי הייתי רגיל ללמוד מרבי-האומן הטובים ביותר. עשיתי זאת באמצעות ניתוח משחקיהם וקריאת ספרי הדרכה שכתבו. החלטתי שלצורך השגת המטרות השאפתניות שהצבתי לעצמי עליי לפעול בדיוק באותה הדרך. אלא שהפעם רבי-האומן שמהם אלמד יהיו היזמים, אנשי העסקים, המנהלים והמשקיעים המצליחים בעולם. זו הייתה תוכנית הפעולה שאיתה חזרתי הביתה באותו ערב.

אלמד מהאנשים הטובים ביותר בתחומים שבחרתי; אבין את צורות החשיבה שלהם, אסגל את הרגלי הפעולה שלהם, אחלוב מהם את הרעיונות הכי טובים, אזקק אותם ואפעל על פיהם.

וזה עבד.

"לא חייבים להגיע לתחתית כדי לשנות כיוון ולהתחיל לעלות"

מאז ועד היום לא הפסקתי ללמוד מהמצליחנים הגדולים בעולם. הם התחילו מנקודות מוצא שונות, כל אחד מהם בחר בדרך אחרת, ובכל זאת זיהיתי בכולם מאפיינים משותפים. בין שמדובר ביזמות עסקית, בניהול השקעות או במסחר בשוק ההון, בין שאלו עובדים שכירים שהגיעו לתפקידים בכירים, ספורטאים אולימפיים, מדענים בעלי שם, או אתלטי-על – המצליחנים חולקים צורות חשיבה והרגלי פעולה דומים.

לאחר שהתחלתי לזהות את צורות החשיבה והרגלי הפעולה האלה ובחנתי את פעולותיי בהשוואה אליהם, גיליתי דפוס ברור. בעבר, כאשר יישמתי צורות חשיבה והרגלי פעולה דומים לאלו של המצליחנים – נהניתי מהצלחה. כאשר לא יישמתי אותם – התקדמותי נבלמה. כמובן, התחלתי ליישם אותם יותר ויותר בחיי. בכל פעם הפנמתי עוד תובנה וסיגלתי לעצמי עוד הרגל, ומהירות ההתקדמות שלי לעבר השגת היעדים שהצבתי לעצמי הלכה והואצה. עבורי, תהליך הלימוד מהטובים ביותר לעולם לא יסתיים.

המטרה הראשונה שלי הושגה.

ומה לגבי המטרה השנייה, לעזור לאנשים?

כעת נצבר אצלי מספיק ידע ומספיק ניסיון כדי לתרגם את מה שלמדתי ויישמתי למודל מסודר, שיסייע גם לכם לקצר את הדרך שלכם להצלחה. למעשה, מספר רב מאוד של אנשים שיישמו את הרעיונות ואת הכלים המוצגים בספר זה כבר נהנים מפירות ההצלחה.

אני מזמין גם אתכם להצטרף אליי, ללמוד את צורות החשיבה והרגלי הפעולה של המצליחנים הגדולים בעולם – וליישם אותם בתחומים שבהם חשוב לכם להצליח. גם לכם מגיע קיצור דרך להצלחה.